ZABIEGI - SKÓRA SUCHA

Nawilżanie i pięlęgnacja skóry

Skóra sucha i wrażliwa wymaga specjalnej pielęgnacji w celu uniknięcia zmian i zaburzeń w jej prawidłowym funkcjonowaniu. Warto o nią dbać od samego początku, aby wyglądała zdrowo, młodo i świeżo. Przewlekle utrzymująca się suchość i związana z nią utrata elastyczności skóry wpływają niekorzystnie na komfort i jakość życia. Wg obecnych badań ok. 20% społeczeństwa ma problemy z suchą skórą.

W Pracowni Wdzięku i Urody wykonujemy specjalistyczne zabiegi przeznaczone dla cery suchej i wrażliwej. Najczęściej wykonywane są zabiegi odżywcze, dotleniające, nawilżające oraz ujędrniające. Wykonując taki zabieg zadbamy dba również o dekolt, szyję i okolice ust.

Gdy chodzi o wybór produktów przywracających skórze odpowiedni poziom wilgoci, proponujemy takie, które zawierają składniki pomagające nawilżyć skórę na wiele godzin, np. glicerynę, ceramidy, witaminy B3, B5, E, aloes, kwas hialuronowy.

W przypadku skóry suchej nie wolno zapominąć o zastosowanie odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji domowej, które będą wspomagały działanie zabiegów gabinetowych.