LIFTING HIFU

Bezinwazyjna alternatywa dla liftingu chirurgicznego

Lifting ultradźwiękowy HIFU

HIPRO to najnowsza generacja liftingu ultradźwiękowego określanego jako HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) czyli zogniskowanej fali ultradźwiękowej o dużym natężeniu. Efekty zabiegu HIFU to:
· lifting i odmłodzenie skóry
· poprawa owalu twarzy
· podniesienie opadających brwi
· redukcja zmarszczek na czole
· wygładzenie zmarszczek wokół ust
· zmniejszenie bruzd nosowo-wargowych
· odmłodzenie wiotczejącej skóry szyi i dekoltu
· poprawa napięcia zwiotczałej skóry np. podbródka, ramion, wewnętrznej części ud, brzucha
· redukcja tkanki tłuszczowej

Na czym polega zabieg HIFU

Nasza skóra składa się z trzech głównych warstw: naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej określanej także jako SMAS czyli warstwę mięśniowo-powięziową. Właśnie ta ostatnia warstwa jest najważniejszą „podporą” dla skóry, w znaczącym stopniu decyduje o jej napięciu, jest kluczowa dla naszych rysów twarzy. Lifting ultradźwiękowy HIFU jest jedynym nieinwazyjnym zabiegiem działającym na tą warstwę, a tym samym zapewniającym pełną alternatywę dla liftingu chirurgicznego. Jest to równocześnie rozwiązanie równocześnie bezpieczne, komfortowe i skuteczne. Podczas zabiegu ciągłość skóry nie jest przerwana, a efekt uzyskiwany jest w wyniku koagulacji tkanek znajdujących się w głębi pod naskórkiem. Pozwala to uniknąć dyskomfortu i ryzyk związanych z operacją oraz następującą po niej rekonwalescencją. Ultradźwięki w medycynie są stosowane już od ponad 20 lat (np. w USG), jednak zastosowanie ściśle w medycynie estetycznej technologii HIFU to osiągniecie ostatnich kilku lat. Zabieg nie wymaga przygotowania, trwa do 60 minut i bezpośrednio po nim można wrócić do codziennych aktywności. Po zabiegu nie jest wymagana rekonwalescenacja. Jeden zabieg wystarcza dla uzyskania pełnego i trwałego efektu.

Jak działa HIFU

HIFU czyli High Intensity Focused Ultrasound wykorzystuje zogniskowaną falę dźwiękową o wysokiej częstotliwości. Częstotliwość i moc tej fali powodują podgrzanie tkanek. Energia cieplna omija naskórek i dociera na ściśle określoną głębokość w przedziale od 1,5 do 4,5 mm na twarzy, a nawet do 13 mm w przypadku ciała. Efekt termiczny występuje punktowo i ujędrnia oraz napina skórę, a także tkanki podskórne na poziomie SMAS. Dochodzi do punktowego podgrzania tkanek do temperatury 65 – 75˚C i miejscowej koagulacji włókien kolagenowych. Ulegają one skróceniu napinając tym samym naszą skórę co widzimy od razu po zakończeniu zabiegu. Równocześnie rozpoczyna się proces przebudowy skóry, który trwa do 3 miesięcy od zabiegu. W trakcie następnych tygodni po zabiegu obserwujemy wzrastające napięcie i ujędrnienie skóry.

Efekty zabiegu

HIFU umożliwia osiągnięcie różnych efektów w zależności od miejsca zastosowania i problemu który chcemy zniwelować. Najpopularniejszą procedurą zabiegową jest całkowity lub częściowy lifting skóry twarzy. Osobną grupę stanowią zabiegi na ciało, które mogą mieć dwojakie działanie: usuwanie wiotkości skóry lub / i na nadmiaru tkanki tłuszczowej. Zabiegi na ciało mogą być stosowane na dekolt, brzuch, boczki, ramiona, uda i kolana.

Nasze doświadczenie

Zabieg HIFU nie wymaga rekonwalescencji. Pierwsze efekty są widoczne bezpośrednio po zabiegu ale uzyskanie pełnego efektu wymaga przebudowy tkanek w okresie od 1 do 3 miesięcy. Standardowo kolejny zabieg można wykonać po 12 miesiącach. Najnowszą technologię HIFU2 zastosowana w urządzenie HIPRO w stosunku do urządzeń starszej generacji wyróżnia bezbolesność zabiegów dlatego zabieg nie wymaga znieczulenia. Jest to zabieg całoroczny. Zalecenia po zabiegu to zastosowania zabiegów pielęgnacyjnych i preparatów witaminą C np. zabieg Klapp C Pure, krem C Pure Cream Complete, i zabiegów dotleniających np. Geneo.  

Zabieg trwa od 15 do 60 minut.

Poniżej przedstawiamy ceny zabiegów HIFU.

Cennik zabiegów HIPRO na twarz i szyję:

twarz i podbródek 4550 zł
owal twarzy 3250 zł
policzki, fałdy nosowo wargowe i linie marionetki 2990 zł
czoło 1500 zł
podniesienie brwi i powiek górnych 900 zł
kurze łapki 800 zł
podbródek 1550 zł
szyja 1550 zł
szyja i podbródek 2350 zł

Cennik zabiegów HIPRO na ciało:

Dekolt i podniesienie piersi 2850 zł
Brzuch od 3900 zł
Boczki od 3900 zł
Ramię 2600 zł
Wewnętrzna strona uda od 3900 zł
Kolana 2600 zł