Oczyszczanie twarzy

Zawsze piękna

Oczyszczanie twarzy jest podstawowym zabiegiem pomagającym utrzymać skórę w dobrej kondycji. Efektem zabiegu jest usunięcie warstwy rogowej naskórka, usunięcie zanieczyszczeń skóry, uregulowanie pracy gruczołów łojowych, oraz przygotowanie do lepszego przyswajania substancji aktywnych. Skóra jest promienna, o zdrowej kondycji.

W ramach zabiegu wykonywane i aplikowane są: demakijaż twarzy oraz szyi, tonizacja skóry, maska rozpulchniająca z okluzją, peeling kawitacyjny oraz w razie potrzeby oczyszczanie manualne. Zabieg kończy wtłoczenie aktywnego serum przy pomocy ultradźwięków (serum przeciwtrądzikowe i normalizujące) oraz zamknięcie porów maską ściągającą. Na sam koniec zmywana jest maska i nakładany krem.

Peeling Kawitacyjny - Oczyszczanie ultradźwiękowe
Peeling kawitacyjny to bezbolesne, głębokie oczyszczanie skóry za pomocą fali ultradźwiękowej. Peeling kawitacyjny pozwala na dokładne usunięcie nadmiaru sebum z porów i mieszków włosowych, pozbycie się zrogowaciałego naskórka, zaskórników, wągrów i bakterii. Zapewnia wygładzenie i regenerację skóry, poprawia mikrokrążenie, ma działanie dezynfekujące. Zabieg ten powoduje skuteczne złuszczenie martwego naskórka i odsłonięcie młodszej warstwy skóry, wolnej od martwych komórek, nadmiaru łoju, bakterii i substancji toksycznych, a także pozostałości kosmetyków. Tak przygotowana skóra jest gotowa do lepszego wchłonięcia preparatów. Rezultatem oczyszczania (peelingu) jest widocznie wygładzona i delikatna w dotyku skóra, z otwartymi porami i mieszkami włosowymi. Skóra może ulec lekkiemu zaczerwienieniu, które zniknie po kilku minutach.

Sonoforeza - ultradźwiękowe wtłaczenie preparatów aktywnych
Sonoforeza pobudza aktywność komórkową oraz zwiększa penetrację substancji aktywnych w głąb skóry. Wygładza skórę, wzmacnia i uszczelnia naczynia włosowate, doskonale nawilża i stymuluje naturalne nawodnienie oraz zmiękcza naskórek. Działa kojąco i regenerująco na skórę. Ta faza zabiegu powoduje przenikanie rozdrobnionych cząsteczek preparatów do głębiej położonych warstw skóry. Mamy tu do czynienia z nawilżaniem wewnętrznym, spowodowanym sprężaniem i rozprężaniem struktur komórkowych. To działanie wywołuje poprawę mikrokrążenia i aktywację "pompy" sodowo-potasowej, która przyśpiesza wszystkie procesy odnowy komórkowej, poprzez zaopatrzenie komórki w tlen i substancje odżywcze oraz doprowadzenie wody do najgłębiej położonych warstw skóry.