LASER FRAKCYJNY

Redukcja blizn i przebarwień, resurfacing skóry

Laser frakcyjny Emerge Pracownia Wdzięku i Urody

Laser frakcyjny, nieablacyjny, amerykańskiej firmy PALOMAR przeznaczony jest do usuwania i redukcji powierzchownych niedoskonałości skóry. Zabiegi wykonywane laserem to:
· odmładzanie skóry
· usuwanie przebarwień
· frakcyjny nieablacyjny resurfacing skóry
· redukcja zmarszczek
· lifting skóry
· redukcja i usuwanie blizn
· redukcja i usuwanie rozstępów.

Zabieg wykonywany przy użyciu specjalnie dobranej długości lasera. Jest on skierowany do tych osób, które borykają się z problemem blizn i rozstępów, a także chcących zredukować zmarszczki. Znakomicie sprawdza się u osób chcących pozbyć się charakterystycznych zmian wokół oczu, tzw. kurzych łapek. Zabieg laserem frakcyjnym eliminuje również przebarwienia na skórze. Laser posiada Certyfikat FDA na usuwanie "kurzych łapek".

Na czym to polega

Resurfacing skóry przy użyciu lasera frakcyjnego jest jednym z popularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Zabieg polega na zastosowaniu energii w postaci mikrowiązek światła, które w kontrolowany sposób uszkadzają wybrane obszary naskórka i skóry właściwej. Naturalny proces gojenia się skóry prowokuje proces, w którym uszkodzone komórki skóry zastępowane są przez nową, zdrową tkankę. Efektem tego jest zdrowsza i młodsza skóra.

Zabieg nie wymaga podania znieczulenia miejscowego. Po oczyszczeniu skóry głowica przykładana jest do skóry pacjenta i po jej uruchomieniu w skórę wprowadzane są mikrowiązki światła, które penetrują skórę na poziomie powyżej 1,5 mm. Im głębsze kolumny, tym większa ilość nowej tkanki. Skoagulowane złogi komórkowe są zastępowane zregenerowaną tkanką. W trakcie jednego zabiegu światło lasera oddziałuje bezpośrednio na ok. 25% powierzchni skóry. Dzięki temu zachowane pozostaje pozostałe 75% nienaruszonej zdrowej skóry, która potrzebna jest do przebudowy kolagenu i szybkiego gojenia.

Większość pacjentów odczuwa minimalny dyskomfort w trakcie zabiegu i po jego zakończeniu. W niektórych przypadkach zaleca się delikatne środki przeciwbólowe podczas procedury i po jej zakończeniu.

Większość zabiegów nie trwa dłużej niż godzinę. W zależności od kondycji skóry zaleca się wykonanie serii 3 - 6 zabiegów, w odstępie od 2 do 3 tygodni, jednak pierwsze efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu.

Efekty zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu skóra będzie zaczerwieniona. Zaczerwienienie utrzymuje się do kilku godzin. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji i już następnego dnia można nałożyć makijaż i wrócić do codziennych czynności. Efekt zabiegu jest widoczny już od 2 do 3 tygodni o jego wykonania. Całkowita wewnętrzna przebudowa skóry, a co za tym idzie także dalsza poprawa jej wyglądu, może w zależności od indywidualnych cech trwać jeszcze od 1 do 6 miesięcy.

Ceny:
Cena zabiegu jest uzależniona od ilości wykorzystanych impulsów lasera. 
Cena jednego impulsu wynosi 9 zł. Minimalna cena zabiegu to 99 zł (zawiera 11 impulsów).
Wykonanie przykładowych zabiegów:
· "kurze łapki" - od 20 impulsów - 180 zł
· rozstępy - w zależności od długości, np. 1 cm - 2 impulsy
· resurfacing skóry twarzy - od 80 impulsów - 720 zł
· usuwanie blizn - w zależności od długości, np. 1 cm - 2 impulsy.