ZAMYKANIE NACZYNEK

Laserowe zamykanie naczynek i usuwanie rumienia

Z wiekiem nasze naczynia krwionośnie stają się mniej wytrzymałe. Dodatkowo takie czynniki jak nadmierna ekspozycja na słońce lub zmiany temperatur mogą dodatkowo wzmagać ich osłabienie. Skutkiem tego może być pojawianie się pękniętych naczyń krwionośnych lub rumienia naczyniowego. Uszkodzone naczynia krwionośne są przede wszystkim problemem estetycznym ale mogą także być przyczyną stanów zapalnych i powodować bolesność. Dolegliwość nie leczona rozwijają się i stają się powodem coraz bardziej uciążliwa. 

Na czym to polega

Zmiany naczyniowe, rumień, pajączki, trądzik różowaty, teleangiektazje można obecnie skutecznie usuwać używając nowoczesnego lasera Alma Harmony. Laser emituje wiązkę światła działającą na hemoglobinę. Energia światła zamienia się w ciepło, które powoduje miejscową koagulację naczyń krwionośnych, a ostatecznie ich zrośnięcie i ostateczne zamknięcie.

Dlaczego Alma Harmony Rejuve

Alma Lasers to uznany producent urządzeń laserowych do zabiegów medycyny estetycznej. Platforma Alma Harmony Rejuve Laser ofertuje szeroki zakres zabiegów na twarz takich jak usuwanie przebarwień, rumienia, redukcja zmian naczyniowych czy fotoodmładzanie.  Zabiegi wykonywane urządzeniem Alma Harmony Rejuve Laser są bezpieczne i równocześnie bardzo skuteczne. Alma HarmonyRejuve Laser wyróżnia się też szybkością wykonania zabiegów i ich małą inwazyjnością umożliwiająca praktycznie natychmiastowy powrót do codziennych aktywności.
Do zabiegów wykorzystywane są dwie głowice: Dye-VL emituje światło o długości 500-600 nm oraz Nd:YAG o długości wiązki światła 1064 nm.

Zamknięcie pojedynczych naczynek trwa od 5 do 10 minut, zabieg na twarz przeciw rumieniowi trwa 30 minut,  zamknięcie naczyń na nogach to około 30-40 minut. Laser jest wyposażony w silny system chłodzenia kontaktowego zapewniający komfort podczas zabiegu.

Przygotowanie do zabiegu

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania. Niezbędne jest jednak wykluczenie występowania przeciwskazań do zabiegu. Jest to zabieg laserowy i dlatego przeciwwskazania są podobne jak przy innych zabiegach laserowych, tj. w okresie 2 tygodni przed zabiegiem nie należy opalać się. Ponadto przeciwskazaniem do zabiegu jest przyjmowanie leków lub innych środków fotouczulających.

Po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być gorąca i zaczerwieniona. Może też pojawić się lekki obrzęk. Powyższe objawy ustępują samoistnie w czasie od kilku godzin do kilku dni. W przypadku wystąpienia tych objawów wskazanie jest schładzać skórę. W okresie 2 tygodniu po zabiegu należy unikać słońca i opalania, stosować krem z filtrem ochronnym SPF 50. W tym okresie nie można też stosować peelingów chemicznych oraz innych zabiegów laserowych w miejscach gdzie był wykonywany zabieg.

Efekty zabiegu

Pełny efekt pojedynczego zabiegu jest widoczny od razu po jego wykonaniu. Dla osiągnięcia pełnego efektu wymagane jest przeprowadzenie serii zabiegów, najczęściej od 3 do 6.

Cennik

Zamykanie naczynek  pojedyncze naczynko od 150 zł
Zamykanie naczynek – broda 350 zł
Zamykanie naczynek – nos 300 zł
Zamykanie naczynek – policzki 450 zł
Zamykanie naczynek – czoło 350 zł
Zamykanie naczynek  cała twarz 750 zł
Zamykanie naczynek – jedna łydka 500 zł
Zamykanie naczynek – jedno udo 500 zł
Zamykanie naczynek - całe nogi 2000 zł

Wykupione pakiety zabiegów i zabiegi opłacane z góry nie podlegają zwrotowi.