IPL - leczenie trądziku

Oczyszczanie, pielęgnacja, równowaga

Zabieg laserowy IPL redukujący trądzik bez uszkodzenia otaczających tkanek. Laser GEM-IPL przekazuje kontrolowane, pulsacyjne światło wierzchnim warstwom skóry, emitując energię fal o selektywnie dobranych parametrach. Światło IPL niszczy szybko namnażające się bakterie odpowiedzialne za zmiany zapalne w trądziku. Działanie jest podobne do antybiotyków, które stosowane miejscowo lub ogólnie mogą jednak wywoływać szereg objawów niepożądanych niszcząc wątrobę i żołądek. Badania przeprowadzone w wielu ośrodkach na świecie wykazały osiągnięcie trzy razy szybszych efektów leczenia systemem IPL, niż w przypadku tradycyjnych metod. Bardzo spektakularne efekty uzyskuje się w leczeniu tą metodą trądziku ze zmianami ropnymi.

Działanie energii światła IPL:
· redukuje bakterie beztlenowe odpowiedzialne za powstawanie trądzikowych zmian zapalnych oraz zmian przebarwieniowych
· spowalnia produkcję sebum (łoju) zmniejszając dopływ krwi do gruczołów łojowych
· rozjaśnia przebarwienia po zmianach zapalnych
· daje znaczną, odczuwalną poprawę stanu skóry.

Zalecana liczba zabiegów to 2 w tygodniu, średnio przez 4 tygodnie, natomiast ostateczna liczba zabiegów może być inna i jest zależna od stanu i kondycji skóry oraz osiąganych rezultatów terapi.

Po wyleczeniu zmian ropnych i nadkarzeń skóry zaleca się wykonanie peelingu medycznego lub serii mikrodermabrazji - by całkowicie zredukować zmiany potrądzikowe - blizny, przebarwienia, rozszerzone pory, zmniejszyć łojotok i poprawić strukturę skóry.

GEM- IPL to innowacyjna technologia, opatentowana, opracowana przez izraelską firmę Active Optical Systems. Podczas używania standardowych aparatów typu IPL większość energii jest pochłaniana przez zewnętrzne warstwy naskórka lub odbijana od jego powierzchni. Technologia GEM-IPL dzięki specjalnej konstrukcji głowicy koncentruje energię światła pod powierzchnią skóry, w płaszczyźnie pod warstwą naskórka. Dzięki temu energia świetlna zapewnia lepsze efekty zabiegu i nie parzy naskórka.

Wszystkie procedury zabiegowe są wykonywane z najwyższą efektywnością i komfortowo dla pacjenta. Zabiegi wykonywane przy użyciu GEM-IPL są bezbolesne i bezpieczniejsze niż te z użyciem tradycyjnego lasera. Urządzenie chłodzi powierzchniowo skórę, dzięki temu pacjent nie odczuwa niedogodności zabiegu. W przypadku technologii GEM-IPL nie potrzeba stosować leków przeciwbólowych, czy aplikować kremów znieczulających na skórę poddawaną zabiegowi.
Urządzenie GEM-IPL zaprojektowano i wyprodukowano zgodnie z międzynarodowym standardem dla Medycznego Sprzętu Elektrycznego. Posiada certyfikaty medyczne: EN 60601 - 1 (Medical Safety Standard) oraz CE - MDD (International Medical Standard).